Motorsport Dolní Třebonín

Motorsport Dolní Třebonín

Obec Dolní Třebonín se může mj. pochlubit i úspěšnými závodníky, kteří se představí na této stránce:

Martin Faltýn (*1988) - Faltýn Motorsport

Martin Faltýn - Faltýn Motorsport Dolní Třebonín, sezóna 2015

Po abslovování několika treningových dní na trati v Písku, jsem se zúčastnil prvních závodů Poháru Autoklubu České republiky v Písku. Závody probíhali naprosto hladce až na finálovou jízdu. V té jsem po kontaktu se soupeřem přejel vysoký obrubník lemující trať. I přes velikou bolest hrudníku jsem závody dokončil na krásném druhém místě. Cestou domu jsem jel rovnou do nemocnice a přivezl tak domu pohár a zprávu o zlomeném žebru. Následující závody jsem tedy musel vynechat. 

Další jsem jel v Chebu a Vysokém Mýtě. V Chebu bylo vše bez problémů a dokončil jsem je na sedmém místě. Ve Vysokém Mýtě se nám bohužel nevyhnuli technické problémy a tak jsem je nedokončil.

I tak byla premiérová sezona za volantem motokáry velice úspěšná a dokončil jsem ji celkově na desátém místě. 

Informace o posledních závodech Martina Faltýna najdete zde.

Tomáš Rytíř (*1993)

Tomáš Rytíř (*1993) motosport Dolní TřebonínOd narození to bydlím v krásné obci Dolní Třebonín a už od dětství mám rád vůni benzínu a bouřlivý rachot závodních strojů. V době kdy jsem vyrůstal nebyly ještě takové možnosti jako nyní a tak jsem začínal jezdit na "fichtlu" :-).

Ve čtrnácti jsem dostal první čtyřkolku Bcrosse 250 a zkusil jet první závod v nedalekých Opalicích. Stroj byl slabý tak mi rodiče k patnáctinám darovali novou čtyřkolku Suzuki LTR 450 a to byla jízda, vyhrával jsem co se dalo. V roce 2010 jsme si pak nechali postavit závodní mašinu YAMAHA YFZ 450R u francouzské firmy Quad – Briel racing team, na které jezdím dodnes.

Informace o posledních závodech Tomáše Rytíře najdete zde.