Třebonín Volejbal Open 2007

V sobotu dne 18.8.2007 se na obecním hřišti konal 1. ročník volejbalového turnaje smíšených družstev (4+2) s názvem "Třebonín Open 2007“.

Přesto, že celý týden byl poměrně deštivý, sobotní ráno přivítalo všechny účastníky turnaje sluníčkem. Pěkné počasí nakonec vydrželo celý den. Hrálo se na dvou kvalitně připravených hřištích a účastníci si hned po příjezdu vylosovali, zda budou hrát na trávě nebo na antuce.

Na nástupu družstev v 10.00 hodin přivítal všechny zúčastněné jménem pana starosty předseda Sportovní a kulturní komise pan Mgr. Zdeněk Přívratský. S pravidly a organizačními pokyny seznámil hráče ředitel turnaje Mgr. Jan Švec.

Hráči ocenili možnost občerstvení, které bylo zčásti hrazeno sponzory. Rovněž se všem líbily ceny, o které se hrálo. Pro vítězné družstvo byl připraven krásný pohár, diplom, šumivé víno, dort a poukaz na bowling. Ani ostatní družstva nepřišla zkrátka, protože každé umístění bylo odměněno pohárem, diplomem a hráči obdrželi pamětní listy s fotografií svého týmu.

Sešlo se tedy celkem 8 družstev, která mezi sebou zápolila ve dvou skupinách. Podle umístění ve skupinách se nakonec bojovalo o konečné pořadí. Byly k vidění nádherné a obětavé zákroky a na všech hráčích zápal do hry a nadšení z vydařené akce. Bohužel se turnaj neobešel bez zranění, nicméně s výronem kotníku musí počítat asi každý hráč odbíjené.

Do boje o první místo se nakonec probojoval i tým místních odbíjenkářů „Třebonínský Kangaroo“ ve složení: Bohumír Krištof, Radek a Romana Kolářovi, Jan a Antonín Švecovi, Václav Paleček, Jiří Krátký, Alena Hanušová, Jan Vaníček, Lukáš Kupka a Jindřich Faltýn s družstvem „U Táty“. Po urputném boji nakonec zvítězili borci z Českých Budějovic, kteří vyhráli po vyrovnaných setech (21:25; 20:25) celkově 2:0.

Na závěr bychom chtěli poděkovat nejen sponzorům, kteří se nemalou měrou podíleli na financování akce, ale rovněž všem místním členům volejbalového týmu, kteří v předchozích týdnech ve svém volnu připravovali jak hřiště, tak i organizační záležitosti celé akce a zároveň se postarali i o závěrečný úklid celé hrací plochy.

Vzhledem k tomu, že o tuto akci byl velký zájem a všem zúčastněným se líbila, v příštích letech určitě zorganizujeme další ročníky a možná i pro více družstev. Bylo by příjemné, kdyby na celou akci dorazilo i více diváků, kteří tvoří nedílnou kulisu každého sportovního klání.

Konečné pořadí celého turnaje:

 

  1. U TÁTY (ČB)
  2. Klokani (D. Třebonín)
  3. Doubravice (ČB)
  4. Pupíci (Bělá u Malont)
  5. Slepenec (ČK)
  6. Parta HIC (Včelná - Rozpoutí)
  7. Mlynáři (Kosov)
  8. Amatéři (D. Třebonín)


Za fotografie děkujeme panu Václavu Krametbauerovi.

Za pořadatele – Mg. Jan Švec

Další informace

Obec Dolní Třebonín

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: