Vodnická škola - vánoční pohádka se skupinou Rybníkáři, Statek Kraus 27.12.2013

 

Vodnická škola - vánoční pohádka se skupinou rybníkáři, Statek Kraus 27.12.2013


Velmi neobvyklé divadelní představení, v němž se všichni jeho účastníci ocitají přímo ve vyučování opravdové školy pro vodníky.

Diváci se na chvíli stávají skutečnými spolužáky dvou malých vodníčků, s nimiž usedají do lavic. Jenže Dušičková a Puškvorecký, jak se tito dva školou povinní vodníci jmenují, nejsou zrovna premianti. Každou chvíli potřebují od svých spolužáků nápovědu i jinou pomoc, aby zvládli náročné hodiny přírodovodovědy, cizího vodnického jazyka, tělocviku a další. Přísný ale dobromyslný pan učitel se snaží, aby nikdo z žáků nezahálel a všichni se do výuky zapojili zejména v hodině tělocviku a topení. Pak jsou tu také přestávky, kdy se Dušičková s Puškvoreckým pouštějí do lecjakých školáckých kousků. To může mít pro diváky své výhody, pokud se na ně dostane něco z bohaté Puškvoreckého svačiny, ale hrozí i nebezpečí zásahu mokrou houbou. Ve vodnické škole se navíc hodně zpívá, protože vodníci jsou druhem velmi muzikálním a pan učitel dobře ví, že ve škole má být hlavně veselo.

Představení "Vodnická škola" je zkrátka pro každého, kdo chce na vlastní kůži poznat život malých hastrmánků, naučit se nové pro vodníky důležité vědomosti, pěkně si zazpívat a od srdce se zasmát.

 

Další informace

Obec Dolní Třebonín

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: