Tomáš Rytíř - motosport Dolní Třebonín

Tomáš Rytíř (*1993) motosport Dolní Třebonín

Od narození to bydlím v krásné obci Dolní Třebonín a už od dětství mám rád vůni benzínu a bouřlivý rachot závodních strojů. V době kdy jsem vyrůstal nebyly ještě takové možnosti jako nyní a tak jsem začínal jezdit na "fichtlu", což mě ale drží dodnes. Letos tady v Třeboníně pojedeme již třetí ročník Fichtl Cupu a budeme rádi, když se někdo přidá, nebo přijde zafandit :-) O přesném termínu letošního závodu budeme včas informovat.

Ve čtrnácti jsem dostal první čtyřkolku Bcrosse 250 a zkusil jet první závod v nedalekých Opalicích. Dojel jsem na pátém místě a bylo rozhodnuto, bude ze mě závodník. Stroj byl slabý tak mi rodiče k patnáctinám darovali novou čtyřkolku Suzuki LTR 450 a to byla jízda, vyhrával jsem co se dalo. Doba jde dopředu a stroj nestačil, tak jsme si v roce 2010 nechali postavit závodní mašinu YAMAHA YFZ 450R u francouzské firmy Quad – Briel racing team, na které jezdím dodnes.

Tomáš Rytíř (*1993) motosport Dolní Třebonín

V letošním roce jedeme MMČR, Šumavský pohár, Vizinger Cup, Burianka Cup. O průběhu jednotlivých závodů Vás tu budu informovat.

Kluky u Písku 29.6.2013 - Šumavský pohár

V sobotu 29. 6. 2013 jsme po měsíci volna vyrazili na druhý závod Šumavského poháru. To počasí nám ale letos dává... Na trať se nedalo ani šlápnout, aby tam nezůstala bota uvězněná v blátě. V 8.30 začíná seznamovací trénink, který musíme prubnout, protože Tom77 od posledního závodu Mezinárodního mistrovství ČR, který se jel 1.6.2013 v Horním újezdě, kde dojel na krásném 5. místě na čtyřkolce neseděl.

"Seznamovák" jsme odjeli, čtyřkolka obalená bahnem. Jede se kvalifikace a Tomáš je první!!! Trať trochu vyschla, ale motorky jí tak rozbily, že to bude pro čtyřkolky hoooodně těžký :-) To ale k motokrosu patří. Po poledni si "čtyřkolkáři" stoupli na start do první rozjížďky. Tom si nevybral zrovna dobré místo, zahrabal a odstartoval jako třetí. Bojovnou jízdou se po chvilce dostal na druhé místo a netrvalo dlouho a byl první. Jako vítěz dojel i celou první rozjížďku!

Po dvou hodinách je tady start druhé rozjížďky. Tom startuje. Nikomu nedaruje ani metr. A je první! Svůj náskok už jen zvyšuje a dojíždí na prvním místě! Druhá rozjížďka stylem "start - cíl", celkově jasné 1. místo... HURÁ!!!!

Bělčice 18.5.2013 - Šumavský pohár

V sobotu 18. 5. 2013 jsme se sjeli v Bělčicích na prvním letošním závodu Šumavského poháru. Na trať jsme přijížděli za deště, tak v prvním tréninku jelo pár jedinců. Kvalifikační trénink jsme dojeli na čtvrtém místě - to je dobrý :-). Počasí se postupně umoudřilo, a tak jsme do první rozjížďky najížděli už za sluníčka. Po startu čtvrtý, během závodu pak třetí. Nakonec jsem se pokusil o útok na druhé místo, ale už se mával konec. Na druhou rozjížďku se už hodně prášilo prášilo. Start a po startu hned první místo! Ukrutná "střelba" a náskok se zvětšil. Cílovou rovinku Tom 78 projíždí s téměř 30 sekundovým náskokem jako první... hurá !!! Celkově tedy druhé místo. Bouřlivou atmosféru závodu nejlépe ukazuje video: